Zomrel Robert Hossein, predstaviteľ Joffreyho de Peyraca podľahol ochoreniu COVID-19
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Vo veku 93 rokov zomrel francúzsky herec, režisér a scenárista Robert Hossein. Parížsky rodák, ktorý bol slovenským divákom a diváčkam známy najmä ako gróf Joffrey de Peyrac z filmovej série o Angelike, skonal deň po svojich narodeninách. Týždenníku Le Point potvrdila informáciu o jeho úmrtí Hosseinova manželka, herečka Candice Patou. Príčinou bolo podľa magazínu ochorenie COVID-19, pričom koronavírusom sa umelec údajne nakazil počas predchádzajúcej hospitalizácie.
Robert Hossein sa narodil 30. decembra 1927. Pred kamerou debutoval v roku 1948 v komédii Les souvenirs ne sont pas ? vendre a historickej dráme Le Diable boiteux. Od roku 1955 už filmy aj režíroval, pričom začal drámou Les Salauds vont en enfer. V roku 1959 si vyslúžil nomináciu na Zlatého leva v Benátkach za drámu La Nuit des espions a v roku 1983 získal na medzinárodnom festivale v Moskve špeciálnu cenu za prínos filmu vďaka svojej adaptácii Bedárov.
Predstavil sa v zhruba stovke filmov, ako napríklad Zločin a trest (1956), Tajný agent na Blízkom východe (1968), Povraz a kolt (1969), Zakázaní kňazi (1973), Profesionál (1981), Bedári (1995), Salón krásy Venuša (1999) alebo Muž a jeho pes (2008). Slovenskému publiku je však známy najmä z filmov Angelika, markíza anjelov (1964), Angelika a kráľ (1966), Neskrotná Angelika (1967) a Angelika a sultán (1968).
https://www.lepoint.fr/culture/info-le-point-robert-hossein-le-geant-du-theatre-populaire-est-mort-31-12-2020-2407755_3.php
https://www.rtl.fr/culture/medias-people/robert-hossein-est-decede-a-l-age-de-93-ans-7800948328