Zatiahnuté
Bratislava
Katarína
25.11.2024
Workshop na tému projekcia továrne od prvej myšlienky po úspešný prevádzku
Zdielať na

Workshop na tému projekcia továrne od prvej myšlienky po úspešný prevádzku

Minulý týždeň usporiadala spoločnosť DELTA, Fraunhofer Austria a step2solution workshop z praxe na tému "Na scéne projekcie továrne - Best Practice od prvej myšlienky po úspešný prevádzku." Workshop sa konal v novej centrále viedenskej siete "Smart Campus" a na programe boli podnetné prednášky všetkých troch partnerov projektu. Prezentovali sa skúsenosti od investorov a projektových vedúcich v rámci World Cafés a viedla sa panelová diskusia za účelom vzájomnej výmeny názorov.

Továreň neprojektujeme každý deň. V čom tkvie zvláštnosti projektovania továrne? Akým spôsobom môžu byť implementované nové technológie? Mám dostatok Know-how na účely projektovania továrne? Tieto a ďalšie otázky boli komplexne prediskutované a zodpovedané odborníkmi. Viac ako 60 účastníkov malo pol dňa čas na počúvanie prednášok, spolu diskutovanie pri World Café v rámci tzv. Best Practice stolov a k networkingu.

"Po tomto workshope som si uvedomil, ako zložitá táto téma vlastne je a ako je dôležitý profesionálny a štruktúrovaný prístup pre dodržanie projektového cieľa." Kľúčový rečník DI Walter Stephan, zakladateľ FACC a v súčasnosti konzultant v spoločnosti Luftfahrtzulieferung, zhŕňa svoju prezentáciu nasledovne: "Integrované obchodné a továrenské projekcie pod taktovkou správneho partnera, zodpovedajúcich analytických nástrojov a dodržanie vhodných časových intervalov projekcie sa postará v oblasti high-tech technológií o efektivitu v investičných projektoch a tým prispeje k vyššej ziskovosti danej spoločnosti ". Wolfgang Kradischnig, hovorca skupiny DELTA osvetlil v spoločnej prednáške s Wolfgangom Waldhäuslem: "Okrem stavebných a majetkovo-technických zmien musí byť predovšetkým prizvaný človek s profesionálnym riadením zmien tzv. Change Management. Model IG Lebenszyklus Bau - realitný projekt postavený na piliéroch procesov, organizácia a obzvlášť potom kultúra - funguje aj pre priemyselnú výstavbu. "Thomas Sobottka z Fraunhofer Austria dopĺňa:" Chceli sme účastníkom odovzdať z našich projekčných skúseností posledných rokov, ako je dôležité pre úspech, projektovať so štruktúrovanými postupmi a vhodnými metódami a pritom vidieť výrobu a budovu vždy ako celok, ako v prípade novostavby, tak aj pri prestavbe diela. "Poznatky a skúsenosti z prípravy a projekcia výrobných hál a priemyselných budov na Slovensku a smerom ďalej na východ prezentoval za skupinu DELTA Erik Štefanovič, ktorý na konkrétnej prípadovej štúdii stavebného projektu výrobnej haly MANN + HUMMEL zdôraznil, aké je dôležité systémovo uzatvárať jednotlivé fázy plánovania a dosiahnuť maximálne efektívneho využitia potenciálu, ktorý projekt ponúka. K tomuto projektu je nutné dodať, že práve táto výrobná hala získala ocenenie v súťaži Stavba roka Zlínskeho kraja a je výnimočná nielen tým, že bola realizovaná v neobvykle krátkom čase, ale aj pre svoju fotovoltaickú elektráreň umiestnenej na streche jednej z hál, ktorý dokáže vyprodukovať jednu tretinu spotreby energie budovy.

"Workshop mal veľký úspech a počet účastníkov potvrdil, že je táto téma pre oblasť priemyslu veľmi zaujímavá." - komentoval akciu Wolfgang Kradischnig, hovorca skupiny DELTA. "Už plánujeme budúci workshop."

Najčítanejšie správy