Skoro jasno
Bratislava
Agáta
5.2.2025
Krvavá noc v Smižanoch: Túlavé psy usmrtili zvieratá a spôsobili paniku
Zdielať na

Krvavá noc v Smižanoch: Túlavé psy usmrtili zvieratá a spôsobili paniku

SMIŽANY / Svorka túlavých psov útočila v Smižanoch, za obeť padli 3 ovce a jedna koza. Ďalších vyše 20 je zranených, psy napáchali škodu za približne 5000 eur.

K drsnému útoku svorky psov došlo v miestach farmy. Po pár minútach už bolo po všetkom a ostali už len mŕtvoly zvierat.

Psy podľa majiteľky útočili koordinovane a skúsene. Zvieratá hrýzli do chrbtov a nôh. Zabili tu aj podľa majiteľky vzácnu plemennú Vallisersku ovcu. Iba ona stojí okolo 2000 Eur.

"V počte 6 až 8 kusov podľa kamerových záznamov. Tieto psy mi strhli časť stáda. Časť stáda pozabíjali. Podľa toho útoku to vyzeralo tak, že časť tých psov presne vie čo robí. Tam v stotine sekundy bolo zamerania stáda, zameranie ostatných psov a útok," hovorí Kristína Kovaľová, majiteľka farmy, veterinárna lekárka.

Kamerový záznam nie je možné zverejniť, keďže je súčasťou policajného vyšetrovania. Podľa majiteľky farmy, ktorá je zároveň veterinárkou, ide o poriadne drsný útok.

"Nateraz spišskonovoveskí policajti vec preverujú ako podozrenie zo spáchania trestného činu poškodzovania cudzej veci," dopĺňa Jana Mésarová, hovorkyňa Krajského policajného zboru Košice.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy