Muž, ktorý zaútočil na policajtov s mačetou je na slobode. Krajský súd zrušil jeho väzbu
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Pozrite si archívnu reportáž k prípadu
KOŠICE / Krajský súd v Košiciach rozhodol o prepustení útočníka s mačetou, ktorý 26. 2. unikal pred policajtmi a následne na nich zaútočil mačetou, následkom čoho bol pri zásahu postrelený.
Po zásahu útočník skončil v nemocnici. Mestský súd rozhodoval o jeho väzobnom stíhaní. Z väzby ho však prepustil krajský súd. "Krajský súd v Košiciach uznesením zo dňa 17.03. 2025 zrušil uznesenie Mestského súdu Košice a obvineného Mareka B. prepustil z väzby na slobodu," uviedol námestník krajského prokurátora JUDr. Branislav Bujňák.
Útočník stále leží v nemocnici. Podľa informácií TV JOJ pravdepodobne nebol dodržaný správny zákonný postup pri vzatí obvineného do väzby.
"Prepustenie z väzby bolo nevyhnutné a očakával som to na základe podanej sťažnosti. Mestský súd Košice, ktorý vzal obvineného do väzby, rozhodoval v jeho neprítomnosti, v čase, kedy bol v umelom spánku po operácii. V tom čase mu nebolo doručené ani obvinenie, ani návrh na vzatie do väzby. Nebol oboznámený s tým, čo sa mu kladie za vinu, nemal možnosť sa k dôvodom väzby ani dôvodom obvinenia vyjadriť. Nemal možnosť sa so mnou ako svojím obhajcom poradiť. Takýto postup je v príkrom rozpore s princípmi spravodlivého súdneho procesu. K prepusteniu došlo z dôvodu závažného porušenia procesných práv obvineného," informoval obhajca obvineného Peter Majerník.