Polojasno
17°
Bratislava
Jela
19.4.2025
Černáka za vraždu Oláha súdiť nebudú. Nemá to význam
Zdielať na

Černáka za vraždu Oláha súdiť nebudú. Nemá to význam

Údajný boss banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák má malý dôvod na úsmev. Jeho trestné stíhanie vo veci vraždy Imricha Oláha totiž zastavili. Nestalo sa tak ale po prvýkrát. Súdy rovnako postupovali aj pri vražde Miroslava Vlčeka.

Černák je už za 6 vrážd odsúdený

Je odsúdený na doživotie! A to je dôvod, prečo banskobystrický súd trestné stíhanie vo veci vraždy Oláha zastavil. To sa ale nepáči Generálnej prokuratúre. Okrem toho podľa našich informácií sudca tak rozhodol od stola, bez akýchkoľvek úkonov.

"Rozhodnutie predsedu senátu Okresného súdu v Banskej Bystrici prokurátor odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry napadol sťažnosťou," potvrdila aj Silvia Svitková z tlačového oddelenia Krajského súdu v Banskej Bystrici.

Súd v Bystrici tvrdí, že siahol po takzvanej neúčelnosti konania preto, lebo trest za vraždu Oláha by bol, popri súčasnom Černákovom rozsudku, celkom bez významu.

"Potom by prichádzalo do úvahy buď uloženie súhrnného trestu odňatia slobody na doživotie alebo upustenie od uloženia súhrnného trestu s poukazom na už uložený súhrnný trest," doplnila Svitková.

Černákov advokát je spokojný

Černákov advokát neskrýval spokojnosť. Verdikt súdu je podľa neho správny. Taký istý názor na túto vec má aj expertka na trestné právo. "Po zvážení všetkých okolností tohto prípadu je veľmi pochopiteľné rozhodnutie konkrétneho súdu," povedala Lucia Kurilovská.

Takáto situácia v prípade Černáka odsúdeného za 6 vrážd a plánovanie siedmej, nenastala prvýkrát. Jeho trestné stíhanie z vraždy krčmára z Telgártu Miroslava Vlčeka súd tiež zastavil, tentokrát ale prešovský senát.

"Sťažnosť v tejto veci vzhľadom na stav a vývoj trestného stíhania na súde podaná nebola," doplnila Svitková. Podala ju ale poškodená Anna Vlčeková. Súd ju zamietol.

Keďže je Černákov trest doživotie podľa starého trestného zákona, existuje u neho nárok na podmienečné prepustenie po 25 rokoch. Túto možnosť chce aj využiť. Svoj boj so slovenskou justíciou nevzdáva ani teraz. Obrátil sa aj na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

SITA

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie správy