Croydonský zabijak mačiek. Na svedomí má až 400 zabitých miláčikov. Vraha hľadá aj Scotland Yard
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
CROYDON / Štyri stovky zavraždených mačiek, zúfalí majitelia aj vyšetrovatelia a neznámy páchateľ. S touto záhadou sa už vo Veľkej Británii trápi aj Scotland Yard. V okolí Londýna začali odrazu miznúť mačky, prípadne ich majitelia našli zabité. Po tlaku verejnosti sa prípadom začali zaoberať intenzívnejšie. Ťažký oriešok rozlúskli testy DNA.
Polícia v Británii uzavrela trojročné vyšetrovanie prípadu, ktorý dostal v médiách názov "Croydonský zabijak mačiek". Ten má na svedomí stovky zabitých domácich miláčikov. Zúfalí majitelia prosili políciu, aby vraha, ktorý beštiálne odtŕhal mačkám chvosty a hlavy, chytili.
Croydonský zabijak mačiek
Sériový vrah mačiek začal vyčíňať v roku 2015 a odvtedy majitelia prišli o viac ako 400 domácich miláčikov. Známe hviezdy ponúkali odmeny za dolapenie páchateľa, pripojila sa aj známa organizácia PETA a britskí aktivisti z útulkov. Za informácie smerujúce k dolapeniu "mačacieho rozparovača" ponúkali 5000 libier. Žiaľ, bezvýsledne.
Vyšetrovatelia preto zapojili modernú vedu. "Vyšetrovanie už sa tiahne už takmer 3 roky. V dôsledku počtu nahlásených prípadov a tlaku verejnosti sme nútení požiadať o spoluprácu špecialistov," zverejnila vo vyhlásení Metropolitná polícia. Veterinári z pitiev teda následne zabitých mačiek zistili, že mačky zomreli na následky tupých úderov, čo sú zranenia, ktoré spôsobí napríklad kolízia s autom. Dodali, že zohavenie zvieraťa nastalo až po úmrtí mačiek.
Šokom boli testy DNA, ktoré zistili, že vrahom nie je človek. "Ani v jednom prípade sme a ani v jednej svedeckej výpovedi nefiguruje človek ako páchateľ," uvádza sa vo vyhlásení. Zato však polícia dostala niekoľko záberov z bezpečnostných kamier, na ktorých sú vidieť líšky držiace časti mačacích tiel. Majiteľov aj napriek zisteniam ale trápi podstatná otázka - ako ochrániť svojho domáceho miláčika?! Na tú odborníci ani polícia odpoveď nepoznajú.
Zrejme najideálnejším riešením je mať miláčika stále pri sebe: