Výhovorka "diaľničnú známku som nezohnal" na policajtov neplatí
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Policajný zbor nezodpovedá za distribúciu diaľničných známok
Pani Janka zo Serede je rozvedená. Jej exmanžel si nechal auto, ktoré je stále na ňu napísané. Aj keď má súdne rozhodnutie, exmanžel si ho nechce dať napísať na seba, vraj sa mu to neoplatí, lebo ide o staršie auto. Pani Jana sa bojí, že ak exmanžel spraví nehodu, budú stíhať ju.
Ján Packa: „Uvedená pani musí mať rozhodnutie o tom, že auto patrí manželovi. S týmto rozhodnutím navštívi príslušný dopravný inšpektorát, oznámi im to, dopravný inšpektorát predvolá manžela a zariadi ostatné.“
Pán Ľubomír z Oravy si chcel na svoje nákladné auto kúpiť jednodňovú diaľničnú známku, ale na troch čerpacích staniciach ju nemali. Po diaľnici tak išiel bez nej a dostal pokutu.
Ján Packa: „Policajný zbor nezodpovedá za distribúciu diaľničných známok, za to zodpovedá ministerstvo dopravy eventuálne príslušný obvodný úrad. Policajný zbor ich je povinný len kontrolovať.“
Diváčke z Bystričian jej sused, pán Branislav takmer zrazil jej syna. Kuriózne na tom je, že pán Branislav má iba jednu ruku, a to pravú. Diváčka sa teda pýta, ako je možné, že takýto človek dostal od lekára povolenie o schopnosti riadiť motorové vozidlo.
Ján Packa: „V zásade môže takýto človek riadiť motorové vozidlo napríklad s automatickou prevodovkou, ale v podstate o schopnosti tohto človeka riadiť motorové vozidlo rozhoduje lekár. V prípade, že by sa to zneužívalo, lekár môže prísť o prácu.“