Premiér navrhuje riešiť zahraničnopolitické otázky na stretnutiach ústavných činiteľov
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Tlačová beseda: Po stretnutí politických strán
BRATISLAVA / Premiér Robert Fico (Smer-SD) navrhuje aktuálne zahraničnopolitické otázky riešiť na pravidelných stretnutiach troch najvyšších ústavných činiteľov. Druhou alternatívou je podľa neho pokúsiť sa dohodnúť na tézach zahraničnej politiky Slovenskej republiky, ktoré by boli predmetom rokovania Národnej rady Slovenskej republiky.
Aktuálne výzvy môže podľa neho Slovensko riešiť len na báze členstva v Európskej únii a NATO. Členstvo v týchto organizáciách označil za nedotknuteľné. Uviedol to po utorkovom stretnutí k zahraničnopolitickému smerovaniu Slovenskej republiky v Prezidentskom paláci.