Jasno
Bratislava
Klement
23.11.2024
Krach aeroliniek priamo počas letu
Zdielať na

Krach aeroliniek priamo počas letu

Predstavte si, cestujete lietadlom naprieč Európou a asi v polovici cesty musíte prestupovať. Tam sa však dozviete, že letecká spoločnosť skrachovala a žiadne lietadlo už nepoletí. Presne to sa stalo študentke z Bratislavy a tisícom ďalších v Dánsku.

"Bolo to strašné. Ja som asi tri hodiny behala po letisku a zisťovala čo má robiť, ako sa dostanem k batožine, tak som s plačom volala mame, že čo mám robiť," začala 21- ročná študentka. 

Znovu kúpiť letenku

Michaela letela z Viedne do dánskeho Alborgu. Prestupovať mala v Kodani. Po pristátí sa však dozvedela, že ďalej sa nejde. Letecká spoločnosť Cimber Sterling počas jej letu vyhlásila bankrot.

Na letisku jej len povedali, že situácia ich mrzí a ak chce cestovať ďalej, má si nanovo kúpiť letenky a pokračovať s inou spoločnosťou.

Z 280 eur na 700 eur

"Zostala som v Kodani na letisku s tým, že sa nemám ako odtiaľ dostať, lebo nemám peniaze ani na lístok, ani na letenku," hovorí Michaela. Našťastie jej mama poslala peniaze na účet. Mladej študentke sa ale 280 eurový výlet do Alborgu a späť odrazu predražil na takmer 700 eurový.

Slečna Michaela si kupovala letenku v takzvanej sprostredkovateľskej agentúre. Tá ale podľa platnej legislatívy za zrušenie letov nezodpovedá a ani peniaze nevracia.

Peniaze im nevrátia

"My sme sa to dozvedeli v rovnakom čase ako ona, bohužiaľ nás to mrzí, ale bolo to tak," informuje hovorca sprostredkovateľskej spoločnosti Aleš Ondrůj.

Práva leteckých pasažierov rieši aj európska komisia, tá však určila pravidlá len pre zrušené lety.

Tisíce cestujúcich po celom svete majú jednoducho smolu. Peniaze za letenky už zrejme nikdy neuvidia podobne ako desaťtisíce cestujúcich skrachovanej spoločnosti SkyEurope spred niekoľkých rokov.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!

SITA

Súvisiace články

Najčítanejšie správy