Cestovanie ako droga. Vášniví cestovatelia chcú stále viac
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
BRATISLAVA / Viete si predstaviť, že by ste vyštudovali medicínu, stali sa kardiochirurgom a následne celú sľubnú kariéru zahodili? Podobné príbehy sú medzi vášnivými cestovateľmi časté. Keď sa totiž balenie kufrov a pečiatkovanie pasov stane drogou, človeku sa úplne zmenia plány a priority.
Cestovatelia chcú stále viac a viac a viac
Vášniví cestovatelia sa svorne zhodli na tom, že kto raz prepadne cestovaniu, chce stále viac. Viac exotiky, viac extrémov, viac civilizáciou nedotknutých miest. "Už sme boli skoro všade, ale začínali sme s mojím obľúbeným Tibet - Nepál. A manžel má rád Peru a Bolíviu," hovorí vášnivá cestovateľka.
Hoci väčšina Slovákov prešla počet krajín, ktorý by sa dal spočítať na jednej ruke, aj na Slovensku máme dobrodruhov, pre ktorých nie je žiadny kúsok Zeme dosť ďaleko.
Tvrdé expedície do Afriky
Exotické a dobrodružné cesty vyžadujú pomyselné obete. Nielenže cestovní maniaci do nich investujú všetky zvyšné peniaze, investovať musia aj do svojho tela. Niektoré expedície, kde človek musí mať tvrdú kondíciu a nie každý tu cestu zvládne. "Do tej Afriky, to sú tvrdé expedície, kde človek musí mať tvrdú kondíciu a nie každý tú cestu zvládne," hovorí majiteľ cestovnej kancelárie Ľuboš Fellner.
Odmena je však pre každého cestovateľa rovnaká. Nezabudnuteľné scenérie, stretnutia, chute a vône. Ale možno aj pocit, že všade dobre, no doma najlepšie.
Téme sa venuje reportérka Beáta Ksenzsighová. INFORMÁCIE ONLINE TU.
ISIFA