Predpoveď počasia na týždeň: Sneh, silný vietor a -12 °C
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
BRATISLAVA / V noci z nedele na pondelok nás jemne zasiahol studený front, ktorý sa už ale pozvoľna rozpadal, ale aj tak stihol priniesť viac oblačnosti a aj nejakú tú snehovú vločku na sever Slovenska. Počas dňa sa tu ešte udrží oblačnosť zväčšená, ale tá sa popoludní pretaví do slnečnej oblohy.
SATELITNÉ ZÁBERY AKTUÁLNEHO VÝVINU POČASIA NÁJDETE TU.
Pondelok
Pondelok môžeme charakterizovať ako príjemný už svojim charakterom zimný deň, s malou oblačnosťou a teplotou od 2 do 6 °C, na juhu západného a stredného slovenska až do 8 °C a na severe sa nájdu aj miesta s teplotou slabo pod nulou. Bude zosilovať vietor, zafúka od severozápadu do 25 km/h, v nárazoch až okolo 45 km/h, to najmä na východe krajiny, kde najmä Košická kotlina a Východoslovenská nížina je citlivá na tento smer vetra.
Utorok až štvrtok
V utorok a stredu a vlastne ešte aj vo štvrtok nás čaká počasie tak typické pre tlakovú výš nad našimi hlavami. Ráno sa budú tvoriť hmly, alebo bude zamračené nízkou oblačnosťou, ale v utorok a v stredu sa ešte popoludní v nižších polohách ukáže slniečko. Na horách to budú až gýčovo modré zimné dni. Vo štvrtok už bude slnka v nížinách pomenej, aj na horách sa zatiahne obloha a nedajú sa vylúčiť zrážky, ktoré budú od asi 700 m snehové. V noci od -1 do -6 °C, na severe, v dolinách a kotlinách od -7 do -12 °C, cez deň od 0 do 5 °c, pri slnečnej oblohe aj vyššie.
Piatok a víkend
V piatok cez naše územie začne postupovať studený front, ktorý okrem zamračenej oblohy prinesie aj zrážky. Cez deň ešte do asi 600 dažďové, ale hranica sneženia sa bude rýchlo znižovať . V noci od -1 do -6 °C, cez deň od -1 do 5 °C, takto teplo najmä okolo Dudiniec, Lučenca, Rožňavy, Veľkého Krtíša.
Podľa posledných predpovedných modelov, lebo tie pomáhajú meteorológom predpovedať počasie na viac ako 60 hodín dopredu, to vyzerá na sobotu so snežením veľmi nádejne. Snežiť by malo na mnohých miestach krajiny, začať by malo už v noci na sobotu, ale zatiaľ sú nížiny na západe akoby zakliate pred snežením.
Ochladí sa
Ešte je ale predčasné hovoriť o počte centimetrov snehu a o presnej lokalizácii. V sobotu sa aj razantne ochladí, v noci od -2 do -7 °C. cez deň od -3 do 3 °C a to aj pri silnom vetre, ktorý ešte bude umocňovať pocit chladu.
Ak už neprišiel Martin na bielom koni, Katarína odviedla len takú polovičnú robotu, vyzerá to tak, že sa musíme spoľahnúť, čo sa zimy týka, na Mikuláša. Ako veľmi sa nakoniec ochladí a koľko centimetrov snehu spadne a či vôbec spadne, v priebehu týždňa určite zaktualizujeme.
Chcete mať stále najaktuálnejšie informácie o počasí? Stiahnite si NAJLEPŠIE POČASIE do vášho iPhonu.
Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!
ISIFA