Prístroj od dobrých ľudí zachraňuje detské životy
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
BRATISLAVA / Vďaka peniazom od ľudí s veľkým srdcom dostali viaceré detské nemocnice na Slovensku nové kyslíkové prístroje. V kritických situáciach pomáhajú aj najmenším deťom.
Tlkot detského srdiečka a dýchanie majú lekári pod kontrolou. Ak sa s detským pacientom niečo deje, okamžite ich na to upozorní malý prístroj. "Pulzný oximeter nám ukáže zmeny v akcii srdca i v dýchaní," vysvetľuje zdravotná sestra.
Funguje skutočne spoľahlivo. Stačí ho pripevniť na prst a odhalí i to, čo hneď nevidieť.
Na pohľad je síce malý, ale poslaním veľmi dôležitý. V zložitých situáciách dokáže pomôcť aj malinkým pacientom. Pozrite si reportáž:
Pre nemocnice i rodiny
Pulzné oximetre, ale aj ďalšie prístroje na dávkovanie infúzií, dostala do daru nie len Detská fakultná nemocnica v Bratislave, ale slúžiť budú aj malým pacientom v ďalších piatich nemocniciach na Slovensku a tiež štyrom rodinám, v ktorým majú deti problémy s dýchaním.
Srdce pre deti môžete podporiť zaslaním prázdnej SMS v hodnote 5 EUR na číslo 871. Službu poskytujú všetci traja mobilní operátori. Hodnota SMS je vďaka operátorom konečná a v plnej výške používaná na pomoc deťom, keďže režijné náklady projektu hradí Nový Čas. Srdce pre deti využíva verejnú zbierku Nadácie Pontis, registrovanú Ministerstvom vnútra.
Srdce a jeho história
Springer prišiel na charitatívny nápad v roku 1978. V rádiu sa dopočul, že každoročne následkom dopravných nešťastí zahynie na cestách v Nemecku takmer 1 500 detí. Na väčšine miest totiž chýbali semafory či priechody pre chodcov.
Vydavateľ Springer sa rozhodol, že to tak nenechá a do veci zaangažoval denník Bild. A ukázalo sa, že práve sila najväčšieho tlačeného média v Európe môže ľudí zmobilizovať pre dobrú vec.