Jasno
11°
Bratislava
Jaroslav
27.4.2025
Protestujúci kráčajú Prešovom
Zdielať na

Protestujúci kráčajú Prešovom

Takmer 300 účastníkov sa pohlo od autobusovej stanice

Demonštranti sa na začiatku protestu pokojne pohli smerom do centra mesta. Na čele zhromaždenia niesli slovenskú vlajku a v rukách mnohých sa objavili aj zástavy, ktoré sú pravdepodobne symbolom občianskeho združenia Nové slobodné Slovensko (NSS).

TASR/František Iván

Práve to sa rozhodlo zorganizovať dnešné podujatie, ktorým chcú pokojne vyjadriť odmietavý postoj občanov k násiliu v rôznych podobách. Podľa zástupcu NSS Radovana Novotného je zhromaždenie tiež reakciou na udalosti, ktoré sa odohrali 8. augusta v Šarišských Michaľanoch, ako aj protestom proti policajnému zásahu voči tamojším demonštrantom.

TASR/František Iván

Organizátor podujatia Radovan Novotný už v inštruktáži vyzval účastníkov akcie, aby sa zdržali akýchkoľvek prejavov, ktoré by boli zámienkou na zrušenie tohto zhromaždenia, a aby nevyvolávali konflikty.

TASR/František Iván

Sprievod, ktorý tvoria prevažne mladí ľudia väčšinou oblečení v čiernych odevoch, pokojne smeroval k budove divadla Jonáša Záborského, kde program zhromaždenia pokračoval prejavmi organizátorov a vystúpením niektorých hostí.

TASR/František Iván

Protestujúci kričali heslá "Policajný štát, nenechá nás spať" a  pokrikmi vyzývali aj okoloidúcich Prešovčanov, aby sa k nim pridali.

Zdielať na

Najčítanejšie správy