Influenceri študentom poradili, ako pracovať s dezinformáciami a extrémizmom
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
POPRAD / Z online priestoru sa v utorok, 21. marca, do offline prostredia popradskej strednej školy presunulo 12 slovenských influencerov. Taký záujem o prednášky tam ešte nemali. Študentov nielen motivovali, ale zároveň im aj poradili ako pracovať s dezinformáciami či extrémizmom.
Učiteľov nahradili v triedach influenceri a namiesto zákazov bolo dokonca povinné používať mobily. Triedy sa zmenili na akési malé komunity. V jednej sa hovorilo o extrémizme, vo vedľajšej o zdravom životnom štýle i o tom, ako sa dá na internete nielen heknúť ale aj hecnúť.
"Vidím, že študenti majú extrémny problém s komunikáciou, robia to telefóny," povedal influencer Bekim. V škole by ste márne hľadali študenta, ktorý nemá aspoň jeden profil na sociálnych sieťach. Priznali, že mobil držia v ruke aj niekoľko hodín denne.
Ale aj profesionáli priznávajú, že aj ich čas strávený s mobilom v ruke je občas nadpriemerný. Študenti sú presvedčení o tom, že dezinformácie odlíšiť vedia a vedia sa podľa ich slov ubrániť aj pred extrémizmom. No neraz sa potrebujú vyrozprávať, a tak boli influenceri aj psychológmi.