Polícia obvinila poslanca Národnej rady Martina Borguľu
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: tvjoj
BRATISLAVA / Polícia obvinila poslanca Národnej rady SR. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to bez uvedenia ďalších podrobností uviedol prezident Policajného zboru (PZ) Štefan Hamran.
"V týchto dňoch sme obvinili poslanca Národnej rady SR, je to nová informácia, na ktorej sme sa dohodli s vyšetrovateľom, že ju môžeme dať von. V súčasnosti sa doručuje obvinenie," uviedol Hamran.
Bližšie okolnosti prípadu neprezradil. "Informujem o tom, aby bolo jasné, že polícia funguje tak ako má, a chránime verejný záujem bez ohľadu na to, voči komu je vyšetrovanie vedené," povedal šéf polície na tlačovej konferencii, na ktorej sa primárne vyjadroval k rozuzleniu sporu a názorových stretov s exministrom vnútra Ivanom Šimkom.
Polícia opätovne obvinila poslanca Národnej rady SR Martina Borguľu
Polícia opätovne obvinila poslanca Národnej rady SR Martina Borguľu. Potvrdil to na sociálnej sieti. O obvinení poslanca parlamentu počas štvrtka informoval policajný prezident Štefan Hamran.
"Opätovne mi vzniesli obvinenie za skutok zo začiatku leta 2018, kde som bol poškodený, neskôr obvinený. Prípad, ktorý bol niekoľkokrát medializovaný. Do dnešného dňa polícia nemá žiadne nové dôkazy, preto tomuto teátru nerozumiem," uviedol Borguľa. Poukázal na to, že prípad je premlčaný a polícia v dostatočnej lehote nenašla žiadne dôkazy. Upozornil tiež na to, že si polícia robí kampaň a snaží sa ovplyvniť voľby. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka začiatkom tohto roka zrušil rozhodnutie vyšetrovateľa o vznesení obvinenia voči Borguľovi pre podplácanie i rozhodnutie špeciálneho prokurátora o zamietnutí sťažnosti obvineného voči uzneseniu obvinenia. Dôvodom bolo podľa šéfa prokuratúry nesplnenie podmienok na vznesenie obvinenia.
Borguľa vtedy rovnako ako v súčasnosti tvrdil, že jeho obvinenie bolo politické rozhodnutie s cieľom zastrašiť ho pred hlasovaním o vydaní poslanca parlamentu Roberta Fica (Smer-SSD) na väzobné stíhanie. Poslanec sa bránil tým, že v celej kauze vystupoval ako poškodený a čelil vydieraniu.