V Tunisku treba byť opatrní a demonštrácie obchádzať
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: ISIFA
Najhoršie nepokoje za posledné desaťročia zasiahli v utorok v Tunisku už aj metropolu Tunis. Ministerstvo zahraničných vecí preto varuje slovenských turistov.
Slováci by mali byť v Tunisku opatrní, nepokoje totiž môžu spôsobiť problémy aj turistom. "V súvislosti s násilnými demonštráciami, ktoré sa odohrávajú v Tunisku, predovšetkým v oblastiach ležiacich južne od hlavného mesta, odporúčame slovenským turistom zvýšiť opatrnosť na verejných miestach a vyvarovať sa účasti na demonštráciách. Zvýšené bezpečnostné riziko hrozí pri cestách do hlavného mesta Tunisu a oblastí Sidi Bouzid a Kasserine," varuje ministerstvo zahraničných vecí.
ISIFA
Najhoršie nepokoje za posledné desaťročia zasiahli v utorok v Tunisku už aj metropolu Tunis. Polícia strieľala do vzduchu varovné signály, aby ľudí odradila od útokov na budovy, uviedli svedkovia. Okrem toho nasadila tiež slzotvorný plyn. Na predmestí Tunisu Ettadhamoun postavili demonštranti barikády z horiacich pneumatík. Stovky mladých volali "Nemáme strach", hádzali na políciu kamene a ničili obchody. Podpálili tiež jeden autobus, banku i vládnu budovu.
Počas protestov proti nezamestnanosti a za lepšie životné podmienky zahynulo podľa ľudskoprávnych aktivistov v Tunisku už okolo 50 ľudí, vláda však oficiálne pripúšťa len 21 obetí. "Čísla vravia o 21 obetiach," uviedol minister pre komunikáciu Sámir Labidí. "Tí, čo hovoria o 40 až 50 mŕtvych, nech zostavia menný zoznam," povedal.