Polícia prípad smrti Gauliedera vyšetruje ako usmrtenie
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
BRATISLAVA / Polícia vyšetruje prípad smrti bývalého poslanca NR SR za HZDS Františka Gauliedera aj ako usmrtenie, aj ako obmedzovanie osobnej slobody. Pre RTVS to potvrdila hovorkyňa nitrianskej polície Božena Bruchertová.
"Polícia vo veci koná a vedie trestné stíhanie vo veci trestných činov usmrtenia a obmedzovania osobnej slobody. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať žiadne informácie," uviedla Bruchterová pre RTVS. Verejnoprávne médium o tom informuje na svojej facebookovej stránke.
Podľa informácií televízie JOJ rušňovodič videl, ako bývalý poslanec vbehol na koľajisko spoza stĺpa trakčného vedenia. Aj napriek trúbeniu a brzdeniu zrážke zabrániť nedokázal. Samotný dvadsaťšesťročný rušňovodič nákladného vlaku sa k prípadu vyjadriť nechcel.
Rokovanie Mestského zastupiteľstva v Galante naplánované na pondelok (27.3.2017) poslanci v čase jeho začiatku zrušili. Podľa viceprimátora Zsolta Takáča nepovažovali za dôstojné rokovať tak krátko po smrti svojho kolegu Františka Gauliedera, ktorý prišiel o život za tragických okolností v sobotu 25. marca. Nový termín rokovania poslaneckého zboru zatiaľ určený nebol.
Bývalého poslanca NR SR šesťdesiatšesťročného Františka Gauliedera zrazil podľa informácií televízie JOJ nadránom z piatka na sobotu vlak. Udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom (okres Šaľa). Polícia našla auto exposlanca spolu s jeho osobnými dokladmi a mobilným telefónom odstavené medzi Trnovcom nad Váhom a Šaľou, potom čo nemala rodina od popoludnia o ňom žiadne správy.
Prípadom sa už zaoberá polícia. Jednou z najpravdepodobnejších verzií je, že spáchal samovraždu. Ako dodala nitrianska policajná hovorkyňa, bude vykonaná aj pitva.
Gaulieder bol od roku 1994 poslancom parlamentu za HZDS. Kritizoval štýl vládnutia Vladimíra Mečiara a zastával sa prezidenta Michala Kováča. Ako nezávislého poslanca ho v roku 1996 protizákonne zbavili mandátu. Po sťažnosti na Európskom súde pre ľudské práva mu štát vyplatil odškodné 30-tisíc eur.
Gaulieder pracoval aj ako šéf bezpečnosti vo firme Slovak Telecom. Ako nezávislý poslanec pôsobil v mestskom zastupiteľstve v Galante. VIAC TU.