Sýrčania: Mučením sa naše utrpenie len začína...
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Šialené zverstvá opisujú ľudia, ktorí prežili mučenie vojakmi v Sýrii. Podľa organizácie Amnesty International, ktorá bojuje za ľudské práva, sú aktuálne podmienky podobné tým, čo panovali v 80-tych rokoch.
Vystrelili 19-krát, prežil
"Zaviazali mi oči a ruky mi spútali elektrikárskou páskou, veľmi to bolelo. Hodili ma do auta ako kus mäsa a odviezli do detenčného centra. Tam ma mlátili po chrbte zbraňami," tvrdí jeden z mučeníkov.
To je však len začiatok. Nasledujú kopance, facky, psychické mučenie a ďalšie kruté metódy. Keď aktivistu prepustili z nemocnice, ľuďia ho začali volať žijúci mučeník. A je skutočne len zázrakom, že prežil aj napriek devätnástim zásahom.
Kto nariadil mučenie?
Nie je však jediný. Podľa správy je mučenie a týranie nariadené zhora ako nástroj potláčania rebélie. Faktom je, že ľudia sa zastrašiť nedajú, hromadne utekajú do zahraničia, kde o krutých praktikách rozprávajú.
Z vojakov sa stávajú vrahovia. Ich besnenie už dlhý čas zachytávajú videá z mobilných telefónov, ktoré zúfalí Sýrčania vešajú na internet. Masové zatýkanie, znásilňovanie a nútenie pozerať sa na znásilňovanie, bitie, vešanie na háky, lámanie údov - správa o mučení v Sýrii odhaľuje až 31 krutých metód, ktoré používajú tamojšie ozbrojené zložky.
Radšej smrť ako život
Za ostatný rok zomrelo v zajatí 270 osôb, čo je v ostrom kontraste s posledným desiatimi rokmi, kedy vo väzeniach umieralo ročne 4-5 osôb. Nečudo, že Sýrčania by si radšej ako život zvolili dobrovoľne smrť.
SITA