Skoro jasno
Bratislava
Hugo
1.4.2025
Šokujúce obvinenia! Princ Harry mal obťažovať a šikanovať predsedníčku jeho charity
Zdielať na

Šokujúce obvinenia! Princ Harry mal obťažovať a šikanovať predsedníčku jeho charity

LOS ANGELES / Pred niekoľkými dňami ale princ Harry nečakane odstúpil zo svojej funkcie a organizácie sa úplne vzdal. Dôvody svojho rozhodnutia nekomentoval, povedal iba, že ostal v šoku z udalostí, ktoré sa vo vedúcich funkciách odohrali.

Princa Harryho obvinila predsedníčka jeho charitatívnej organizácie z obťažovania a šikanovania. Princ z charity vystúpil, ale dôvody neuviedol. Obvinenia odmietol komentovať.

Prince Harry ešte v roku 2006 spoluzaložil charitatívnu organizáciu Sentebale na počesť svojej zosnulej matky princeznej Diany. Cieľom je pomáhať mladým ľuďom s HIV a AIDS v Lesothe a Botswane. Pred niekoľkými dňami ale princ Harry nečakane odstúpil zo svojej funkcie a organizácie sa úplne vzdal. Dôvody svojho rozhodnutia nekomentoval, povedal iba, že ostal v šoku z udalostí, ktoré sa vo vedúcich funkciách odohrali.

Pre Skynews teraz prehovorila predsedníčka Sophie Chanduaka. Tú zvolili do funkcie ešte v roku 2023. V rozhovore obvinila princa Harryho z obťažovania a šikanovania.

"Ja som bola ten problém, pretože som podala sťažnosť, v ktorej som hovorila o šikanovaní, obťažovaní a mizogýnii. Princ Harry do vyšetrovania tejto veci priamo zasahoval. Riaditeľ, ktorý to celé mal preveriť mi napokon doručil správu, že ma chce predstavenstvo odvolať. Snažili sa to zakryť a princ v tom bol zapojený," šokovala Sophie Chanduaka. 

V ďalšom rozhovore Chandauka povedala, že princ Harry chce docieliť zlyhanie organizácie a potom ju prísť zachrániť. Zatiaľ čo špecifiká sporu nie sú jasné, Chandauka pre Financial Times povedala, že medzi zamestnancami charitatívnej organizácie sídliacimi v Spojenom kráľovstve a zamestnancami v Lesothe a Botswane došlo k nezhodám.

Najčítanejšie správy