Skoro jasno
18°
Bratislava
Jela
19.4.2025
Senior v protismere prešiel 25 kilometrov, nezastavila ho ani kolízia
Zdielať na

Senior v protismere prešiel 25 kilometrov, nezastavila ho ani kolízia

Archívna reportáž

Zrážka vozidiel kvôli jazde v protismere

VIEDEŇ / Polícia v Rakúsku zastavila 80-ročného muža, ktorý v noci na dnes ušiel po hlavnej diaľnici 25 kilometrov v protismere. Zmätene pôsobiacemu seniorovi nezabránil v jazde ani stret s iným vozidlom, informovala agentúra APA s odvolaním sa na políciu.

​Jazdu v protismere na diaľnici A1 medzi Salzburgom a Linzom nahlásilo polícii niekoľko vodičov protiidúcich áut, z ktorých niektorí sa sťažovali na nebezpečné úhybné manévre.

Nebezpečné manévre

Pri jednom z nich sa seniorovo auto stretlo s ďalším vozidlom, obaja vodiči však vyviazli bez zranení. Od miesta kolízie prešiel muž ešte asi pol kilometra, kým ho polícia zastavila v odstavnom pruhu.

Dôchodca svoje konanie nevysvetlil

Prečo išiel tak dlho v protismere, nebol dôchodca schopný vysvetliť. Podľa polície pravdepodobne prešiel potrebný zjazd a na najbližšom možnom zjazde sa chcel otočiť.

Pri tom vošiel zrejme nedopatrením do protismeru.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy