Ku Klux Klan si pomýlil adresu, verboval v černošskej štvrti
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
ORLANDO / Naozaj veľmi ťažké je prísť na to, na čo mysleli členovia neslávne známeho Ku Klux Klanu. Nováčikov sa totiž rozhodli verbovať v černošskej štvrti.
Verbovali v černošskej štvrti
Afroameričania, ktorí žijú na jednej z ulíc v Orlande zostali v nemom úžase. Pri vchodových dverách našli letáčiky verbujúce nových členov Ku Klux Klanu. "Všimol som si nenávistný text. Až potom, kto ho má na svedomí," povedal obyvateľ štvrte Tim Washington.
Letáky s heslom: "naša rasa, náš národ" má na svedomí vetva Ku Klux Klan zo Severnej Karolíny. Do černošskej štvrte zavítali v noci a adresu si neskontrolovali. Pri distribúcii jednoducho zabudli použiť hlavu, ktorú si tak radi maskujú špicatými čiapkami.
4 milióny členov
Ku Klux Klan bola založený v rok 1866 vojnovými veteránmi Armády Konfederácie, ktorí neboli spokojní s výsledkami občianskej vojny. V nej južné otrokárske štáty zoskupené do Konfederácie prehrali a bolo zrušené aj otroctvo.
V 20. rokoch minulého storočia mal Ku Klux Klan asi 4 milióny členov (15% celkovej populácie USA) a kontroloval všetky spolkové štáty USA. V 60. rokoch, v časoch Martina Luthera Kinga, členovia klanu vraždili bojovníkov za občianske práva- V súčasnosti sa k skupine hlási približne 8 000 osôb.
Organizáciu zakázal a rozložil tzv. Civil Right Act z roku 1871, známy aj ako Ku Klux Klan Act, ktorý podpísal prezident Ulysses Simpson Grant.
Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!
ISIFA