Potetovaní muži v uniformách to nemajú jednoduché
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
BRATISLAVA / Aj keď sú tetovania stále viac súčasťou ozdôb ľudského tela, v spojitosti s uniformou to nemusí byť vôbec jednoduché.
Atilla je príslušníkom zboru väzenskej a justičnej stráže už tri roky. S jeho tetovaním majú nadriadení problém. "Nútia ma nosiť dlhý rukáv," potvrdzuje Atilla.
Predpisy však hovoria jednoznačne: tetovanie, ktoré nie je zakryté, je zakázané.
Vojaci sú na tom rovnako. Všade ale platí dvojitý meter. Erik mal ako vojak tiež tetovanie. "Bol som v armáde, tetovanie stále mám. Nebol s tým žiaden problém," hovorí.
U policajtov platí niečo podobné. Ak ale tetovanie nenarúša úpravu, môže byť odkryté.
Iný význam
V zahraničí je bežné vidieť potetovaných policajtov či vojakov. Tento trend tam už dávno neriešia, u nás príslušníci silových zložiek tiež tetovania obľubujú.
Pre ľudí v náročnej službe v silových zložkách majú tetovania aj iný ako estetický význam. "Sú to iní zákazníci, ich tetovania majú význam. Sú to maorské symboly, mená detí, portréty detí," vymenúva tatér Michal Novák.
Neprijateľné u všetkých však ostávajú tetovania s nacistickou tematikou.