Vedci vyvinuli vakcínu proti najagresívnejšiemu typu rakoviny. Na trh by sa mala dostať o najmenej 5 rokov
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
TEL AVIV / Izraelskí vedci prišli na nový spôsob liečby a prevencie najagresívnejšieho typu rakoviny kože. Reč je o melanóme. Vedci novú vakcínu zatiaľ testovali na myšiach, kde sa ukázala ako účinná.
Vedci z Univerzity v Tel Avive tak ukázali, že existuje nový účinný spôsob ako vyliečiť rakovinu kože. Vakcína funguje na princípe nanotechnológie, informuje o tom Times of Israel. Podľa vedcov bola vakcína zatiaľ účinná u myší pri prevencii rozvoja melanómu a pri liečení primárnych nádorov a metastáz, ktoré sú výsledkom melanómu.
"Náš výskum otvára dvere k úplne kompletne novému vakcinačnému prístupu, ktorý je účinný na liečbu melanómu, dokonca aj v tých najťažších štádiách choroby," vyjadrila sa predsedkyňa Katedry fyziológie a farmakológie univerzity, profesorka Ronit Satchi-Fainaro. Melanóm je látka, ktorá sa vyvíja v kožných bunkách, ktoré produkujú melanín alebo kožný pigment.
Odvrátenie choroby a prevencia
Na trh sa dostane najmenej o 5 rokov
Vedci v súčasnosti zakladajú spoločnosť, ktorá bude ďalej rozvíjať ich nano-vakcíny. Podľa profesorky, líderky výskumu, môže trvať najmenej päť až desať rokov, kým sa výrobok dostane na trh, ak všetky klinické skúšky prebehnú dobre.
Vedci v Južnej Afrike sa snažia o vyvinutie nového lieku na rakovinu. Viac vo videu TU: